Sepetim ( 0 )
Kategoriler
Yerli Üretim Logosu Vektorel (PDF)

Yerli Üretim Logosu Vektorel (PDF)

19.09.2018
Yazar : kasesiparis.com
Güncelleme Tarihi : 22.09.2018
Kullanıcı oyu : 55
Oy Sayısı : 49
Ortalama Puan : 48
Yerli üretim logosu, yerli üretim ürünlerde kullanılacak olan ve merakla beklenen logo bugün itibarıyla tanıtıldı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Yerli Üretim Logosu Tanıtım Toplantısı kapsamında yeni logoyu ortaya çıkardı.

Yerli üretim logosu, yerli üretim ürünlerinde kullanılmak üzere logoyu tanıttı. Yerli üretim logosu aşağıda gözükmektedir.

Son günlerde Türkiye’de artan yerli üretim duyarlılığını desteklemek adına harekete geçen Ticaret Bakanlığı, dün itibarıyla fiyat etiketi yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik yayınlamıştı.Yerli üretim logosu indirmek için en altta bulunan linke tıklayınız.

/Images/Grafik/19092018125457.png

Yeni yönetmelikle birlikte yerli üretim ürünlerde logo kullanılmasını zorunlu kılan bakanlık, yapılan toplantıyla yeni logoyu tanıttı. Ticaret Bakanı Pekcan, “Genelde tüketicinin raflardaki ürünlerle ilgili şikâyetlerini aldık. Bunun üzerine etiketlerde yeni dönem başlattık” ifadesinde bulundu. Ruhsar Pekcan'ın konuşmasından notlar şöyle oldu:

  • Kendi tükettiklerini üretmeden ülkelerin zenginleşmesine imkan yok. Varsa da bu kısıtlı olacakır. Burada bir noktanın altını çiziyorum. Bize inanan, bizimle beraber ürünlerini burada üreten yabancı firmaların Türkiye'de üretilen ürünleri de yerlidir.
  • Türkiye'de istihdam yapan, Yabancı firmaların Türkiye'de üretilen ürünleri de yerlidir. Onların da bizim Türkiye'deki alın terimizin payı vardır. Onlar da aynı yerli logoyu kullanacaktır. Onların da buradaki varlıklarını destekliyoruz.

 

YERLİ ÜRETİM LOGOSUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 <<     

   >>