Sepetim ( 0 )
Kategoriler
Ünvan Kaşeleri

Ünvan Kaşeleri

28.08.2019
Yazar : kasesiparis.com
Güncelleme Tarihi: 12.11.2019
Kullanıcı oyu : 49
Oy Sayısı : 49
Ortalama Puan : 4.7
Ünvan kaşeleri hakkında detaylı bilgi vermek için kaleme alınmış makalemizdir

Ünvan Kaşeleri

Tescil edilen ticari bir işletmenin adı ve ünvanı kaşenin görünebilecek bir alanında okunaklı bir şekilde belirtilmesi gerekiyor. Kaşe, firmaların ve bireylerin bir belgeyi onaylaması ve hangi işletmeye ait olduğunu belirtmek açısından yasal anlamda kullanılan yasal bir zorunluluktur. Ünvan kaşeleri standart siyah renk tonundan olabileceği gibi renkli de olabilir.

Ünvan kaşeleri siyah, kırmızı, mavi ve yeşil renk tonundan uygulanabilir. Aynı zamanda aynı kaşe içerisinde bu 4 renk tonları da kullanılabilir. Daha cazibeli olduğundan pekçok firmalar tarafından 4 renk tonunda ünvan kaşeleri tercih ediliyor. Özellikle sağlık kuruluşları, oteller, lojistik şirketleri ve hava yolu firmaları tarafından bu türden ünvan kaşeleri daha çok tercih ediliyor.

Otomatik kaşeler ise mürekkebi üzerinde olduğundan tek basışta mürekkeplemeyi ve baskıyı kusursuz oluşturduğundan pratik bir kullanım tarzı sunuyor. Firmaların hızla kariyer yapması açısından da önem arz eden ünvan kaşeleri en ucuz fiyata satılıyor. Farklı kataloglara sahip olan ünvan kaşeleri bu sebeple sadece kurumsal bazdan değil özel firmalara da hitap ediyor.

Örneğin doktor kaşeleri, hakim kaşeleri, genel müdür kaşeleri, avukat kaşeleri, eğitim kurumu müdür ve müdür yardımcı kaşeleri, belediye başkanı kaşeleri, vali kaşeleri, baş hekim kaşeleri, inşaat mühendisi kaşeleri, bilgisayar mühendisi kaşeleri, özel güvenlik müdürlüğü kaşeleri, trafik şube müdürlüğü kaşeleri gibi pekçok ünvan kaşeleri bulunuyor.

Ünvan Kaşelerinde Yasal Kapsamda Bulunması Gerekenler

Yapılan yasal düzenleme ile birlikte ünvan kaşelerinde bazı faktörlerin mutlaka bulundurulması kararlaştırıldı. Buna göre kaşelerde işletmenin adı ve ünvanı, firmanın sahip olduğu sicil numarası, vergi dairesi ve numarası, firmanın ikamet ettiği adres bilgileri gibi bilgilere yer verilmelidir. Her ne kadar yasal kapsamda zorunlu olmasa da işletmelerin e-mail bilgisi sunması da avantajlı olacaktır. Diğer temel bilgiler kadar önem arz etmese de bazı kullanıcılar tarafından talep edilebiliyor.

Ünvan Kaşeleri Fiyatları

İşletmeniz için ünvan kaşesi satın almak için matba sitelerini tercih edebilirsiniz. Kusursuz ünvan kaşeleri satan online matba siteleri sayesinde ek ücret ödemeden ve düşük fiyat tarifesinden ünvan kaşesi sipariş verebilirsiniz. Ünvan kaşeleri sanılanın aksine ekonomik fiyat tarifesinden satışa sunuluyor. Pekçok firmalar ünvan kaşelerinde kargo bedeli dahi almıyor. Bu sayede net fiyat tarifesinden siyah renkli veya uygun gördüğünüz renk tonundan ünvan kaşesi satın alabilirsiniz.

Ünvan Kaşeleri Avantajları

Ünvan kaşeleri firmaların prestiji açısından da pekçok avantajlar sunuyor. İşletmelerin güvenirliliği, kalitesi ve müşterileri tarafından onay alması açısından avantajlar sunuyor. Ünvan kaşeleri yasal bir zorunluluk olduğundan tüm işletmelerde mutlaka bulunması gerekiyor. Ünvan kaşesi kullanılmayan işletmelerde yasal doğrultuda cezai işlemler uygulanabiliyor.

Örneğin bir firmada vergi levhası ne denli önemli ise ünvan kaşesi de o denli önem arz ediyor. İşletmeler ünvan kaşesi sayesinde sektördeki kalitesini koruyabilir. Bu sayede rekabet ortamında istikrarlı bir şekilde yoluna devam edebilir. Ünvan kaşesi kullanan işletmeler her yönden güven sunar. Ünvan kaşesine sahip olmayan işletmeler ise merdiven altı olarak tanımlanan grupta yer alır. Bu durum sonucunda ise hızla müşteri kaybederek ticari faaliyetlerini sonlandırabilir. Tüm bu sebeplerden dolayı ünvan kaşeleri işletmelerin ayakta kalabilmesi açısından hayati bir öneme sahiptir.

Ünvan Kaşeleri Kullanımı

Ünvan kaşelerinde işletmelerin gerekli bilgileri otomatikmen hazırlandığından kullanımı son derece basittir. Kaşeler sipariş verilirken satıcı firmaya işletmenin gerekli bilgileri sunulması yeterlidir. Bu aşamadan itibaren satıcı firma tarafından işletmenin bilgileri kaşeye otomatikmen aktarılıyor. Bu işlemden sonra kaşe otomatikmen hazır konuma getirilerek hizmete sunuluyor. Dolaysıyla ünvan kaşelerinin kullanımında herhangi bir deneyim bulunmuyor.

Büyük Boy Şirket Kaşesi

Ünvan kaşeleri kendi içerisinde de farklı türlere ayrılıyor. Örneğin devasa bir işletmeye sahip olanlar için büyük boy şirket kaşesi sunulur. İnternet dünyasından pratik bir biçimde satın alınabilen büyük boy şirket kaşesi diğer ünvan kaşelerinden büyüktür. Ünvan kaşeleri hakkında ayrıca merak edilen ayrıntılar için satıcı firmadan bilgi alınabilir. Büyük boy şirket kaşesi ise uygun fiyata satışa sunuluyor.

Ünvan Kaşeleri Kullanılmama Riski

Ünvan kaşeleri kullanılmaması durumunda yasal işlemler yapılabilir. İşletmelerin sürdürülebilir olması ve müşteri memnuniyeti sağlayabilmesi açısından ünvan kaşesi kullanması gerekiyor. Henüz yeni kurulan işletmeler açısından da ünvan kaşeleri hemen alınması gereken ürünler listesinde bulunuyor. Özetle işletme kalitesi önemli olmaksızın tüm firmaların ünvan kaşesi kullanma mecburiyeti bulunuyor. Zengin ünvan kaşeleri sitelerinden işletmenize ve zevkinize hitap eden ünvan kaşesi sipariş verebilirsiniz. Ayrıca ödemenizi ise ürün teslimatında nakit ya da kredi kartınızdan yapabilirsiniz.