Sepetim ( 0 )
Kategoriler
Kaşe Yapan Firmalar

Kaşe Yapan Firmalar

17.12.2019
Yazar : kasesiparis.com
Güncelleme Tarihi: 15.01.20120
Kullanıcı oyu : 39
Oy Sayısı : 39
Ortalama Puan : 4.7
Kaşe Yapan Firmalar hakkında detaylı bilgi vermek için kaleme alınmış makalemizdir

Kaşe Yapan Firmalar

Ülkemizde her şehir ve hatta ilçede kaşe yapan firmalar hizmet sunuyor. İnternet ortamından da kaşe modelleri ve fiyatlarına ulaşılabiliyor. Son yıllarda yalnızca işletme, firma, fabrika, atölye, kurum ve kuruluşlar değil, öğretmenler, doktorlar, mühendisler ve avukatlar dahi kaşe kullanıyor.

Kaşe Yapan Firmalar Nerelerdir?

Kaşeler, firmaların yanı sıra kişilerin bilgilerini hızlıca başkalarına vermeleri için de kullanılır.

Örneğin;

-          Öğretmenler öğrencilerinin ödev kontrolünde,

-          Avukatlar; müvekkillerinin dosyalarındaki evrakları kontrol ettiklerine dair olarak,

-          Hakimler, bir evrak kendilerine ulaştığında evrakı dava dosyasına eklerken,

-          Muhasebeciler bir evrakın görüldüğünü belli etmek için kaşe kullanmaktadır.

Matbaalar ve promosyon ürün hazırlayan her türlü iş yeri kaşe üretimi yapmaktadır. İnternet ortamında da kaşe hazırlayan eşantiyon firmaları yer almaktadır.

Kaşe Yapmak Zor Mu?

Kaşe yapımı çok zor değildir. Zaten kaşelerin dış yüzeyleri hep aynı olur. Fabrikasyon usulü yapılır. Kaşelerde değişen kısmı, taban kısmı oluşturur. Taban kısmına kabartma şeklinde hazırlanan bir alan vardır. Bu alana firma bilgileri yazılı olur. Kaşeleri birbirinden farklı yapan bu bölüme yazılı olan bilgilerdir.

Kaşelere Neler Yazılabilir?

Kaşeler çok farklı bilgilerle de hazırlanabilmektedir. Numaralı kaşeler, tarih yazan kaşeler, ad soyadı yazılı kaşeler, firma bilgisi yazılı olan kaşeler ya da onay veya görüldü yazılı olan kaşeler de üretilmektedir. Hatta bazı kaşelerde tarih değiştirme işlemi bile yapılabilmektedir.

Firma Kaşesi Nerede Yapılır?

En güvenilir ve hızlı kaşe yaptırılan yerler genellikle matbaalardır. Firma kaşesi gibi resmiyet taşıyan kaşeler genellikle muhasebeciler tarafından yaptırılır. Muhasebeci muhasebesini tuttuğu tüm firmaların her türlü resmi bilgisini barındırmakta ve hızlı bir şekilde kaşe yaptırmaktadır.

İnternetten Kaşe Yaptırılır Mı?

İnternet üzerinden kaşe yaptırmak mümkündür. Ancak bir matbaada kaşeyi yaptırmak çok daha kısa sürer. Eğer kaşe yaptıracak bir firma arıyorsanız internet üzerinden de adreslere ulaşabilirsiniz. İnternetten kaşe yaptırmak istediğinizde, kaşede yazılı olmasını istediğiniz bilgileri online platformlar üzerinden yazarak, firmaya bildirmeniz gerekecektir. Kaşe modeli için internet ortamında farklı modeller bulunmaktadır. Bu modellerden dilediğinizi seçerek, firma bilgilerinizi internetten ileterek kaşe yaptırabilirsiniz. Ancak yine de firma bilgilerini tanımadığınız bir firmaya iletmeniz tam anlamıyla doğru bir işlem değildir.

Bu nedenle güvenilir olduğundan emin olmadığınız bir firmaya bu tarz bilgileri vermeniz doğru olmamaktadır. Kaşe yaptırmak için bulunduğunuz adrese en yakın olan matbaaları seçmeniz daha doğru bir davranışı oluşturmaktadır. Kendiniz bu işlemle uğraşmak istemiyorsanız muhasebecinizden yardım isteyebilirsiniz.