Sepetim ( 0 )
Firma Kaşe Fiyatları

Firma Kaşe Fiyatları

17.12.2019
Yazar : kasesiparis.com
Güncelleme Tarihi: 25.12.2019
Kullanıcı oyu : 49
Oy Sayısı : 49
Ortalama Puan : 4.7
Ünvan kaşeleri hakkında detaylı bilgi vermek için kaleme alınmış makalemizdir

Firma Kaşe Fiyatları

Bir evrakın resmi bir evrak olması için üzerinde kaşe basılı olması gerekir. Her türlü işletmenin bir maliye kaydı bulunması ve resmi olan tüm işlerinde kaşe kullanmaları şarttır. Bu durum hemen hemen tüm sektörler için gereklidir.

Evrak üzerinde Maliye Bakanlığı amblemi bulunsa dahi bu evrakın yasalarca geçerli olması için üzerinde firmaya ait olan bilgilerin yazılı olduğu bir kaşenin basılı olması gerekir.

Kaşeler özelliklerine göre fiyatlandırılmakta ve fiyatları çok yüksek olmamaktadır. Eski sistem mekanizmasız kaşeler daha ucuz fiyatlı iken mekanizmalı yani otomatik kaşeler bir miktar daha yüksek fiyatlıdır.

Kaşe Ne İşe Yarar?

Kaşe, bir evrakın onayı, o firmaya ait olduğu ve evrakın resmileştirilmesi için kullanılan küçük bir mekanizmaya sahip olan mürekkepli bir araçtır. El ile üstten basılarak alttaki kağıda kaşede yazılı olan bilgilerin geçirilmesi için kullanılır.

Kaşeler;

-          Fatura,

-          İrsaliye,

-          Gider pusulası,

-          Muhasebe defterleri,

-          Onay gerektiren her türlü belge için kullanılmaktadır.

Kaşe Çeşitleri Nelerdir?

Kaşeler, yıllardır kullanılmakta olan basit aletlerdir. Kaşenin üzerinde kabartma halinde firma unvanı, vergi dairesi, vergi numarası ve isteğe bağlı olarak telefon numarası bulunmaktadır.

Firma kaşeleri;

-          Klasik stampa mürekkepli kaşe,

-          Otomatik kendinden mürekkepli kaşe,

-          Lazer vuruşlu kaşe,

-          Plastik aksanlı otomatik kaşe,

-          Ahşap tutmaçlı otomatik kaşe olarak sayılabilmektedir.

Kaşe Nerede Yaptırılır?

Kaşeler genellikle firmaların muhasebe şirketlerince hazırlatılmaktadır. Matbaalar ve eşantiyon şirketleri de kaşe hazırlamaktadırlar. Bir firmanın kaşesini hazırlamak için firmanın resmi kayıt bilgilerine ihtiyaç duyulur. Kaşe kısa bir süre içinde hazırlanmaktadır.

Kaşe Nasıl Kullanılır?

Firma kaşeleri genellikle otomatik olarak çalışır. Bu kaşelere üstten baskı uygulandığında altta bulunan evraka kaşede yazılı olan bilgiler çıkar. Bu makinelerin içinde kendinden mürekkep vardır. Bu cihaza her basışta, kaşenin taban kısmı dönerek içinde bulunan mürekkebe dokunmaktadır. Çok hafif bir baskı ile kaşeleme işlemi yapılır.

Kaşe Fiyatları Pahalı Mı?

Kaşe fiyatları pahalı değildir. En kaliteli firma kaşesi 70 liraya alınabilmekteyken 30 liraya bile otomatik firma kaşesi satın alınabilmektedir. Daha ayrıntılı ya da gösterişli bir kaşe yaptırmak isteyenler firmalara özel istekle kaşe yaptırabilmektedirler. Son yıllarda lazerli kaşelerde kullanılmaktadır. Ancak en uzun süreli kullanım sağlanan kaşeler otomatik kaşelerdir. Yoğun kullanımlı da olsa bu kaşelerin mürekkepleri uzun süre dayanmaktadır. Eğer otomatik kaşelerin mürekkepleri azalırsa, mürekkep tablaları ayrıca satılmaktadır.